Nikola zakłada jednoosobową działalność gospodarczą

Trzy łapki na schwał i łebek, który rozwiązuje najtrudniejsze łamigłówki! Kto to może być…. To ja!!! Nikola o trzech łapkach! Sporo myślałam, co mogłabym robić w życiu, bo nie lubię zbyt długo pozostawać w bezruchu i do tego życie jest za krótkie, żeby chrapać na poduszkach. I dlatego tak mnie ciągnie jakaś specjalna aktywność. Tylko że w naszym gronie jest tyle ślicznych, uzdolnionych kotów... O oryginalnych futerkach, z wdziękiem osobistym i z łebkami pełnymi pomysłów. Dlatego długo nie pisałam. Bo ja… No cóż, uroda to sprawa gustu, ale mam tylko trzy łapki i niektórzy mogą do tej kwestii podchodzić z zakłopotaniem. Ale to naprawdę nie jest problem – przynajmniej dla mnie. Bo duch to potęga! Nigdy się nudzę. Zawsze znajdę jakąś zabawę, no i nieźle umiem rozruszać towarzystwo. A do tego ostatnio jest tak ciepło i kot może leżeć, i rozmyślać o przyjemnych sprawach. Wręcz medytować… I właśnie w takich momentach przychodzą do głowy najwspanialsze pomysły! Zakładam Kocią Agencję Detektywistyczną!!!

Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy taka organizacja w ogóle jest potrzebna – proszę, oto fakty. Ile razy coś wam zginęło z lodówki? Zawieruszył się nagle ważny rachunek? Zaginął bilet na pociąg za dwie godziny? Jakieś sprytne łapki odczepiły breloczek i gdzieś go schowały? Jestem bystra i świetnie kojarzę fakty. Zniknęła szynka z talerzyka w kuchni? - ha, sroka zaglądała przez okno. Ktoś wypił wodę z kubka Człowieka? Widziałam przemykającego w kącie pająka. (Dla wątpiących – użył słomki). Coś w nocy stukało w drugim pokoju… Jeszcze nie wiem, co to było, ale już mam pewne poszlaki i nie mogę ich zdradzić dla dobra śledztwa. Jak sami widzicie, nie tylko prędko kojarzę, ale mam też odpowiedni aparat pojęciowy – jak to mówią mądrzejsi tego świata. Jednym słowem masz problem – Nikola pomoże.

Aby wszystko było jasne, muszę wam coś powiedzieć. Frida twierdzi, że wszystkie wyżej wspomniane przypadki to robota Demonka. Ale ja się z tym nie zgadzam. To by było zbyt proste!

Nikola obserwuje sprawców

Fot.: Anna Żokowska

Tekst: Anna Rau