data urodzenia 28.03.2015 r.
rasa europejska
kolor biało-czarny (łatki)
płeć kotka
charakter grzeczna, zabawna i towarzyska
   

 

Poznaj Dakotę

Czasami i taki scenariusz pisze życie...  Witam 2,5 roku temu adoptowałem kotkę imieniem Dakota. Po 3 miesiącach okazało się, że mam alergię, ale zacząłem brać tabletki i jakoś się żyło. Pewnego dnia zacząłem się dusić do tego stopnia, że odwieziono mnie karetką do szpitala. Po wyjściu ze szpitala lekarz przypisał mi leki na astmę i jakoś żyliśmy. W chwili obecnej mój organizm przestał reagować na leki i znowu bardzo się duszę. Bardzo mi żal rozstawać się z Dakotą, ale nie widzę już innej możliwości, bo w końcu się uduszę. Kotka jest zdrowa, czysta, bardzo zadbana, nie brudzi, nie drapie, pozytywnie nastawiona do ludzi. Jest oczywiście po sterylizacji. Oddaję kotkę ze wszystkimi akcesoriami tj. duży drapak, smycz, obroża, szeleczki, transporterek, ulubione zabawki. Proszę o poszukanie jej dobrego domku, bo ja ze względów zdrowotnych nie mogę już jej tego zapewnić, choć bardzo ciężko mi to przychodzi. Z poważaniem T.U. ”.

W ten oto sposób Dakota trafiła pod skrzydła naszej fundacji. Dakota jest bardzo przyjazną ludziom kotką - nie drapie nawet w zabawie. To koteczka drobnej budowy z długimi nogami i bardziej wysuniętym pyszczkiem niż u „standardowego” kota. Dakota lubi spać z człowiekiem, ale niezbyt długo - później przenosi się na pobliskie krzesło. Nie jest kotką, która natarczywie zabiega o względy opiekuna, nie wskakuje ciągle na kolana i nie domaga się pieszczot. Natomiast musi mieć swojego człowieka ciągle w zasięgu wzroku. Dakota jest energiczna i ruchliwa. Ładnie chodzi na smyczy. Lubi wspinaczki, ale najlepiej czuje się na swoim wysokim drapaku. Dakota uwielbia leżeć na parapetach i obserwować z nich świat. To prawdziwy łowca – nie odpuści żadnej muszce ani pająkowi. Ulubiony rodzaj karmy to sucha Purina i mokry Feliks – innych karm nie chce jeść. Dakota jak na prawdziwą damę przystało jest okazem czystości i schludności. Wzorowo korzysta z kuwety. Jest kotką, która nie boi się psów ani kąpieli – chociaż jeśli chodzi o kąpiel trzeba to robić delikatnie, aby jej nie wystraszyć - nie wyrywa się, nie gryzie ani nie drapie. Ulubioną zabawką Dakoty jest „koci łowca”, z którego wygryzła już prawie wszystkie piórka. Dakota jest grzeczną i ułożoną kocią damą - nie wspina się po firankach ani nie wskakuje na choinkę podczas świąt.

Dakota czeka na swój nowy troskliwy dom. Popatrz w te piękne kocie oczy i zakochaj się ;)

Dakota przebywa w mieszkaniu prywatnym tymczasowego opiekuna, będącego wolontariuszem Fundacji Mruczący Terapeuta w Olsztynie. Po zaakceptowaniu warunków umowy adopcyjnej, kota przywozimy do domu.

Kontakt w sprawie adopcji: adopcje[at]c4c.olsztyn[dot]pl, telefon: 605 682 082 po godz. 18.00