data urodzenia 15.08.2017 r.
rasa europejska
kolor biało-czarny (łatki)
płeć kot
charakter towarzyski, inteligentny i grzeczny
   

 

Poznaj Jonka

Jonek to piękny kot z bujną biała klatą i charakterystyczną czarną plamką na nosku. Przyjęliśmy, że urodził się 15.08.2017 roku. Został wykastrowany.

Jonek nie jest nie jest przeznaczony dla wszystkich kociolubów. To prawdziwy indywidualista i chodzi własnymi ścieżkami. Jonek akceptuje człowieka, ale raczej od niego stroni - być może kiedyś coś złego go spotkało z ludzkiej strony. Nie lubi i nie akceptuje brania i noszenia go na rękach – chociaż jak się już na nich znajdzie, przez chwilę potrafi zapomnieć o tym, że tego nie lubi. Jonek za to jest wspaniałym towarzyszem pozostałych kotów. Szybko się z nimi zaprzyjaźnia. Opiekunowie tymczasowi często w nocy słyszą, jak zaczyna mruczeć, ocierając się o swoich towarzyszy. Szybko wyleczył swoją obecnością rezydenta, który posikiwał na łóżko. Jonek jest też ciekawski, lubi eksplorować teren, który go otacza. Uwielbia się wspinać tam, gdzie żaden kocur nie był wcześniej – jest prawdziwym alpinistą! Poza pasją do wspinaczki wyczynowej, w kuwecie ma zacięcie górnika. Wybierając Jonka, raczej należy zaopatrzyć się w krytą kuwetę, co pozwoli zaoszczędzić czas na zamiatanie wyrzuconego na podłogę żwirku. Jonek jest dość płochliwym kotem, nie przeszkadza mu jednak obecność człowieka. Lubi badać teren przy człowieku, czasami nawet - jak widzi przysmak, potrafi zjeść go z ręki. Na razie jednak zdecydowanie bardziej można podziwiać Jonka głównie z odległości. Niewykluczone oczywiści, bo i tak bywało, że gdy Jonek znajdzie swój wymarzony, kochający dom i dobrego, troskliwego człowieka, otworzy się i pozwoli swojemu opiekunowi na wiele.

Jonek przebywa w mieszkaniu prywatnym tymczasowego opiekuna, będącego wolontariuszem Fundacji Mruczący Terapeuta w Olsztynie. Po zaakceptowaniu warunków umowy adopcyjnej kocurka przywieziemy do domu.

Kontakt w sprawie adopcji: adopcje[at]c4c.olsztyn[dot]pl, telefon: 605 682 082 po godz. 18.00.