Przejdź do treści

Pensjonaty wypoczynkowe przyjazne zwierzakom – czym się wyróżniają?

Psy na wakacjach

Zwiększająca liczba hotelarzy widzi, że rodziny chcą wyjeżdżać ze swoimi zwierzętami. Zdaje się być ku temu niemało sposobności, podróżowanie niemalże każdym pojazdem daje możliwość wzięcia zwierzaczka, a co za tym idzie dla ludzi brakuje przeciwwskazań, by wziąć pupila za granicę. Eliminuje to również kłopot pozostawienia go samemu, z przyjaciółmi albo w drogim przytułku zwierząt. Mnogość osób wnioskuje: czemu ulubieńca nie zabrać, skoro się przecież da?

Wybieranie hostelu dla posiadaczy zwierząt zdaje się być w związku z tym ułatwione, ponieważ wybierają oni tylko spośród tych miejsc, w jakich mile widziane są psy i koty. Na szczęście więcej i więcej hoteli proponuje pomieszczenia dla ludzi z pupilami, gwarantując im właściwe warunki oraz idealny wystrój – beton elewacyjny - coś jak tu: https://www.modernconcrete.pl/oferta/ - wewnątrz, zdjęcia psów rasowych jako ozdoby, bez puchatych kanap przypominających zapachem wcześniejszych rezydentów tego apartamentu i tym podobne. Motele tego typu mają także najczęściej wyznaczone miejsce na wyprowadzanie psów, a często nawet i placyk do zabaw dla zwierzaków. Można także zastanowić się nad wyszukaniem motelu, w którym znalazłaby się możliwość zapłacić dodatkowo za opiekę nad psem albo kotem podczas nieobecności posiadaczy czworonoga.

W motelach przyjaznych psom da się zazwyczaj znaleźć spa dla psów, strefy ich kąpieli, specjalne markety z zabawkami dla pupili. Apartamenty w motelach dla psów naturalnie wyglądają inaczej, aniżeli okazałe pomieszczenia dla ludzi bez zwierzęcego kompana – należy wprost przyznać, że czworonogi czasem mają ochotę zniszczyć drogą okładzinę, zatem w jej miejsce ściany ozdabia się betonem dekoracyjnym*. W miejsce drogich dywanów podłogę zostawia się nagą. Tak jest po prostu lepiej dla gospodarzy oraz dla wizytujących.

* Doczytaj więcej na ten temat na zaprzyjaźnionej stronie - link

Doradza się zwracać na to uwagę, ponieważ często hostele, do których się podróżuje, tylko akceptują przyjazd gości ze zwierzętami, lecz niekoniecznie gwarantują także czworonogom odpowiednie wygody. Do podobnych miejsc poleca się przytransportować z domu legowisko dla zwierzaka, pojemnik na pożywienie oraz pozostałe tego typu akcesoria. Warto zatem odpowiednio zainteresować się tematem podczas wyboru miejsca docelowego oraz dowiedzieć się, jak bardzo dany pensjonat lubi czworonogów.