Przejdź do treści

Zwierzak na trampingu – na co zwrócić uwagę planując wyprawę?

pies w górach

Tramping ze zwierzakiem zaczyna być coraz częściej praktykowanym sposobem na zagospodarowanie wolnych chwil. Wiele ludzi stawia na wyprawy trampingowe ze swoimi pupilami, jednak nie zawsze jest łatwo znaleźć ciekawe miejsce do podróży. W związku z tym przedstawiamy parę propozycji na podróż ze zwierzakiem jak i przemyślenie aspektu wyboru auta.

Jednymi z ciekawszych miejsc są wyjazdy na Kubę, Azory oraz Islandię. Wszystkie te kraje zapewniają cudowne widoki, a także dużo miejsc,w jakich można udać się z pupilem na wielogodzinne spacery. Warto jednak mieć na uwadze, że w trakcie wyjazdu na Azory czy też Kubę trzeba zatroszczyć się o stałe nawodnienie ale też schronienie dla pupila, ze względu na dominujące tam warunki. Podczas wycieczki na Islandię powinieneś natomiast wziąć pod uwagę, że mimo iż jest ona przepiękna, jest także zimna, więc trzeba być gotowy na zimne dni.

Drugim interesującym pomysłem jest podróż do Tajlandii. Kraj ten jest bardzo przystosowany dla zwierząt, jak również gwarantuje wiele atrakcji dla ludzi. Należy jednak wiedzieć, że w Tajlandii panują bardzo wysokie upały, więc musisz zadbać o odpowiednie schronienie dla swojego pupila oraz optymalną ilość wody, na przykład w przenośnym bidonie.

Jeśli mowa o wyborze samochodu – decyzja ta zależy od osobistych preferencji. Jeżeli wybieramy wyprawy trampingowe, podczas których chcemy spędzać sporo czasu w samochodzie, to lepiej zabrać swój samochód, do którego przyzwyczajony jest nasz pies a jednocześnie ma komfortowe warunki dla niego. Natomiast, jeśli planujemy jedynie przejazd z jednego miasta do drugiego, to lepiej pożyczyć pojazd, który będzie odpowiadał na wszystkie preferencje pod kątem przestrzeni jak i swobody dla zwierzęcia.

Istotne jest ponadto, by nie zapomnieć o przepisach dotyczących przewożenia zwierząt w danym miejscu. W poszczególnych państwach konieczne są dedykowane dokumenty, jak np. paszport dla psa czy zaświadczenie o odbyciu szczepienia przeciw chorobom zakaźnym. Z tego też powodu, przed wyprawą pamiętaj, aby dokładnie poznać przepisy oraz zabrać wszystkie potrzebne poświadczenia.

Reasumując, wyprawa trampingowa z pupilem jest wspaniałym pomysłem na zorganizowanie wolnych chwil z kochanym pupilem. Musisz jednak skrupulatnie obmyślić miejsce wycieczki oraz przygotować się odpowiednio do wyjazdu, by zagwarantować swojemu czworonogowi jak najbardziej komfortowe warunki. Majówka to idealny moment na zagraniczne podróże, sporo inspiracji znajdziesz u źródła: Majówka z Solistami