Przejdź do treści

Hipoterapia dla małych i dużych

hipoterapia

Jeździectwo to niezwykły sport. Mogą go trenować tak samo najmłodsi, jak i osoby dorosłe. Styczność ze zwierzęciem jest w stanie zapewniać dużą radość, a w połączeniu z aktywnością fizyczną pozytywnie wpływać na stan zdrowia. Nie bez powodu hipoterapia polecana jest przez medyków.

Niestandardowa terapia

W ostatnich latach znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na świadczenia typu psycholog Wrocław prywatnie. Eksperci tej gałęzi medycyny mają do zaproponowania szereg sprawdzonych koncepcji leczenia. Dostosowuje się je na podstawie problemów, z którymi walczy pacjent. Jedną z technik rehabilitacji psychoruchowej jest hipoterapia, będąca terapią z wykorzystaniem koni. Mogą stosować ją maluchy oraz osoby dorosłe z wieloma problemami, w tym dzieci z autyzmem.

Pozytywy płynące z hipoterapii

W pewnych sytuacjach psycholog dziecięcy Wrocław zaleca swoim pacjentom pracę z koniem. Dobrze oddziałuje ona tak samo na kondycję fizyczną, jak i umysłu. Do tego dla szeregu chorych już sama styczność ze zwierzęciem stanowi źródło szczególnego szczęścia. Jazda konna wspomaga ogólną formę. Często właściwe skutki można uzyskać przy porozumieniu z różnymi medykami, między którymi bywa dietetyk kliniczny Wrocław. Taka terapia pomaga w kształtowaniu właściwej pozycji ciała i obniżaniu napięcia mięśni. Praca z koniem wspiera ogólną wydolność chorego i zdolności czucia. Uczy skupienia uwagi oraz stymuluje bodźce zmysłowe. W wielu sytuacjach hipoterapia bywa pomocna w gruntowaniu poczucia własnej wartości.

W czym pomaga hipoterapia?

Lista chorób, w jakich neuropsycholog Wrocław może zasugerować jazdę konną, jest obszerna. Rehabilitację z udziałem koni często poleca się dzieciom posiadającym zespół Downa, a także ludziom po uszkodzeniach kończyn. Hipoterapia daje również pożądane rezultaty w przypadku działań terapeutycznych z maluchami z autyzmem. Reprezentanci takich gałęzi medycyny, jak neuropsychologia Wrocław cenią sobie pracę z koniem także dlatego, że wspiera w rozluźnieniu spiętych mięśni. Toteż wdraża się ją m.in. u pacjentów z neuropatią oraz problemami układu nerwowego. Jazda konna sprzyja również korygowaniu rozmaitych nieprawidłowości w postawie ciała i redukowaniu zaburzeń nerwicowych.